30 lat Firmy Izoler Andrzej Garbacz

Równe 30 lat temu rozpoczęliśmy naszą działalność w dziedzinie produkcji maszyn do przetwarzania systemów poliuretanowych.

Andrzej Garbacz w Zaporożu

Andrzej Garbacz / Zaporoże

Zaprojektowane przez Andrzeja Garbacz urządzenia znalazły uznanie wśród licznych firm zajmujących się izolacjami zimno- i ciepłochronnymi. Stale rozwijane maszyny Izoler odpowiadały na potrzeby dynamicznie zmieniającego się rynku poliuretanów nie tylko w kraju ale również zagranicą. Przez te lata stworzyliśmy wysokiej jakości urządzenia, które charakteryzują się niezawodnością pracy oraz prostotą obsługi.

Maszyna Izoler EVO - prawy przód

Maszyna Izoler EVO

 

 

 

 

Izoler EVO

Obecna seria maszyn Izoler EVO jest przykładowo wykorzystywana w charakterze: ocieplenia pianką otwarto- i zamknięto-komórkową powierzchni przegród budowlanych,izolacja fundamentów, wypełnianie komór wypornościowych łodzi, produkcja rur preizolowanych, zalewanie rurociągów i zbiorników chłodniczych pod płaszcz blaszany przez otwory Ø4mm, izolacja sieci ciepłowniczych, izolacja basenów, usztywnienie litym poliuretanem wytłoczek akrylowych brodzików oraz wanien,produkcja kształtek poliuretanowych, izolacja fundamentów oraz nanoszenie powłok polimocznikowych i hybrydowych i wiele innych.

Wyróżniające serię Izoler EVO cechy to:

 • Waga maszyny poniżej 100 kg. W połączeniu z dużymi pompowanymi kołami pozwala na bezproblemowy transport w dowolne miejsce.
 • Napięcie ogrzewania węży jest zawsze bezpieczne (poniżej 45 VAC). Elementem grzejnym węża jest jego zbrojenie zatem nie ma dodatkowych warstw grzejnych zwiększających masę. Bliskość warstwy grzejnej do medium daje szybkość i precyzję utrzymania pożądanej temperatury.
 • Pompy transferowe wykonane z teflonu i lekkiego stopu są absolutnie bezobsługowe i nie wymagają żadnych czynności konserwacyjnych.
 • Czujnik zaniku faz i niewłaściwego podłączenia prądu uniemożliwia uruchomienie maszyny, sygnalizuje rodzaj błędu  oraz zabezpiecza maszynę przed awarią a użytkownika przed niebezpieczeństwem.
 • Maszyna pracuje na zabezpieczeniu 3x16A i pozwala na uruchomienie na zwykłych przyłączach prądowych mieszkań i domów jednorodzinnych. W razie konieczności stosowania agregatu prądotwórczego posiada bardzo niskie wymagania zasilania w stosunku do innych maszyn o podobnych parametrach wydajności, ciśnień i temperatur.
 • Modułowa konstrukcja pozwala na rozwijanie możliwości maszyny i zmianę zastosowania przez proste modyfikacje i doposażenie zgodnie z postępem technicznym.
 • Belka manometrów posiada gniazda, w które wkręca się bezpieczniki ciśnienia i zawory przelewowe wykonane w technologii nabojowej. W razie potrzeby wymienia się je błyskawicznie.
 • Izoler II EVO posiada nasz autorski mechanizm zmiany proporcji. Pozwala ustawić proporcję w zakresie 1:(1-1,6) a po zmianie na mniejszą pompę proporcja przesuwa się na zakres 1:(1,64-2,63) objętościowo. Izoler EVO, który pracuje z proporcją 1:1 objętościowo może być rozbudowany o ten mechanizm.
 • Przełożenie siłownika pneumatycznego do pomp w stosunku 1:25 pozwala osiągnąć ciśnienie robocze do 20 MPa, dzięki czemu można przetwarzać trudne materiały.
 • Lekka głowica do pracy metodą natrysku i wylewu. Wyposażona w bardzo duże filtry o czynnej powierzchni filtrowania 12cm2 na stronę. Poprawia jakość i komfort pracy wydłużając okresy między serwisami w porównaniu do innych pistoletów dostępnych na rynku.
 • Moduły mieszające i kamienie boczne wykonane są ze stali narzędziowej hartowanej powyżej 60HRC. Polerowane precyzyjnie pracują ze sobą metal-metal, pozwalając na nieograniczoną trwałość. Są na tyle szczelne, że pozostawienie głowicy na długi czas na ciśnieniach nie skutkuje żadnym wyciekiem.
 • Głowica posiada gniazda, w które wkręca się zawory zwrotne i zawory odcinające wykonane w technice nabojowej i w razie potrzeby wymienia się je błyskawicznie.
 • Pompka myjąca przy pompie ciśnieniowej izocyjanianu tworzy pierścień chroniący przed zestaleniem izocyjanianu na powierzchni tłoczyska i wielokrotnie wydłuża żywotność uszczelnień.
 • Przycisk parkowania pomp po zakończeniu pracy wymusza najniższą pozycję tłoków co chroni jego powierzchnie przed warunkami zewnętrznymi.
 • Wieczna dostępność części, bezpłatne porady na telefon, dostęp do nowych rozwiązań i  modyfikacji maszyny.

Stale pracujemy nad rozwojem naszych maszyn oraz nad dostarczeniem oryginalnych rozwiązań. Dziękujemy, że jesteście za nami. Już wkrótce przedstawimy kolejne nowości.

Izoler E-Asy

Maszyna elektryczna Izoler E-Asy