Najważniejsze wydarzenia

Początki firmy Izoler

Firma istnieje od 1990 roku. Pracownicy firmy to dawna kadra wydziału poliuretanów w Instytucie Ciężkiej Syntezy Organicznej w Kędzierzynie-Koźlu. Są to ludzie o dużej wiedzy praktycznej, średni staż pracy przy poliuretanach to 30 lat. Na początku działalności zajmowaliśmy się izolacjami zimnochronnymi oraz natryskami pianką poliuretanową, usługi wykonywane były na maszynach własnej produkcji.

W 1995 roku w odpowiedzi na duże zainteresowanie naszą maszyną, wykonaliśmy pierwsze trzy aparaty dla Mostostalu Wrocław. Od tego czasu konstrukcja była unowocześniana i przystosowywana do innych, nowych zastosowań. Urządzenie to doskonale nadaje się do wypełniania komór wypornościowych jachtów i łodzi, oraz do izolacji zbiorników, rurociągów, spoinowania i uszczelniania dużych elementów budowlanych.

Porównanie grubości warstw różnych materiałów potrzebnych do uzyskania tego samego stopnia izolacji

Pianka PU
0%
Styropian
0%
Wełna Mineralna
0%
Korek
0%
Drewno
0%
Beton komórkowy
0%
Cegła
0%

Aparat Spieniający Izoler

Aparat zbudowany jest z nurnikowych pomp nisko i wysokociśnieniowych napędzanych pneumatycznie, które podają przetwarzane surowce z pojemników (beczek) do głowicy (pistoletu), gdzie są hydrodynamicznie mieszane i wyrzucane przez dyszę. Maszyna wykorzystuje 100% składników, nie tworzy odpadów. Oferowane przez nas maszyny posiadają unikalny mechanizm naszej konstrukcji, pozwalający na płynną regulację proporcji dozowania składników w zakresie od 1:1 do 1:1,6 a po wymianie jednej pompy zakres ten wzrasta do 1:2,6 (objętościowo). Mechanizm nie zwiększa wymiarów maszyny. Rama przystosowana jest do transportu, układ kół pozwala ją łatwo przemieszczać lub wciągać po ścianie. Naszym atutem jest bardzo wysoka trwałość uszczelnień pomp ciśnieniowych (minimum 2 lata), w maszynach w ciągłym ruchu pracują już 5-ty rok. Pełna wersja maszyny posiada całkowicie zautomatyzowane podzespoły, ogrzewane węże oraz licznik odmierzający ilość przetwarzanych składników. Urządzenie jest przystosowywane indywidualnie do potrzeb każdego klienta.